Hüva nõu!

Garderoobide planeerimine võib olla esmapilgul hirmutavalt keeruline, kuid nii see tegelikult ei ole. Korraliku eeltööga ja kogenud konsultantide abil leiab lahenduse alati. Siin on mõned näpunäited ja soovitused.

Ajastus?

Õige aeg tegeleda kapi või garderoobi planeerimise ja tellimisega on paralleelselt remondi planeerimisega. Kuna integreeritud liuguksed ja kapid, garderoobid paigaldatakse ruumi lae ja põranda vahele ning seintele, on hädavajalik juba remondi käigus teada, kuidas ja kus tulevane liugustega kapp paigaldatakse. Et garderoob mõjuks ruumi loomuliku osana, tuleb juba remondi tegemisel tulevase garderoobiga arvestada. Kas remondi käigus on võimalik ehitada garderoobile kipsplaadist seinad? Kas planeerida garderoobi kohale eraldi valgustus? Kui suur garderoob on mõistlik planeerida? Liugustele on vaja võimalusel luua ristkülikukujuline ava. Mitu liugust? Kui garderoobis on valgustitega elemente siis kuidas lahendatakse elektriühendus? Kuhu paigutada andurid, luugid, lülitid nii et need ei segaks garderoobi planeerimisel? Karkassiga kapp või integreeritud kapp? Kuidas valmistada ette ava liugukse paigaldamiseks mansardlae puhul?

Tasub meeles pidada, et mida täpsemalt on teostatud ehitus ja remonditööd, seda parem näeb välja garderoobi lõpptulemus. Ka garderoobi või ruumi integreeritud kapi ava peab enne liugustega kapi paigaldamist olema viimistletud. Kindlasti tasub küsida nõu, mida silmas pidada remondi tegemisel, et garderoobi paigaldamisel ei tekiks hiljem takistusi, mis muudaksid garderoobi paigaldamise kulukamaks või hoopiski võimatuks.

Küsi garderoobi või kapi kohta nõu veel enne remondiga alustamist. Alati saab projekti hiljem kohandada, kui mõni asi remondi käigus muutub, kuid kapi projekti koostamisel juba enne remondiga alustamist on võimalik hoida kokku raha ja ära hoida mitmeid ebameeldivusi.

Mõõdud

Et saaksime teid garderoobi planeerimisel aidata, on meie esimene küsimus ava mõõtmed. Ava mõõtmed määravad ära mitu liugust peab garderoobil olema. Kas saab valmistada ruumi integreeritud garderoobi või eraldi karkassiga liugustega kapi? Kuidas on mõistlik garderoobi sisustus paigutada? Millist furnituuri kasutada – liuguksed, voldikuksed, hingedel uksed, garderoobi sisustus? Mõõdista ära ava või ruum kuhu planeerid garderoobi tulevikus paigutada. Samuti kaardista kõik seintes või laes olevad esemed ja konstruktsioonid.  Mõõtmise juhend asub siin (see peab olema link mõõdistamise juhendile).  Garderoobi projekti väljatöötamiseks piisab ligikaudsetest mõõtmetest. Garderoobi valmistamiseks teostab täpsed mõõdistamised meister. Visuaalse ülevaate saamiseks on hea kapi või garderoobi paigaldamisava ka pildistada.

Värvid ja mustrid, struktuurid ja kontrastid.

Värvide ja struktuuride puhul ei tasu loota mälule ega fotodele. Kumbki neist ei anna usaldusväärset infot tegelike värvide ja materjalide kohta, mida kasutate oma interjööri kujundamisel. Hea nipp on koostada endale spikker reaalsetest materjalidest, mida olete remondi käigus kasutanud – tapeet, põrandamaterjal, värvinäidis jne. Mööblit valides on sellistel näidistel hindamatu väärtus. Ka fotodest on kasu et näha ruumi üldist kujundust, kuid täpseid värve fotod tavaliselt edasi anda siiski ei suuda.

Kui aga remont on tehtud ning viimnegi materjalijääk ära visatud, siis ära heida meelt. Ka selles olukorras, kui materjalidest ja värvidest enam näidiseid ei ole, saame aidata. Kutsu meie konsultant endale koju. Vajadusel saame kaasa võtta ka materjalinäidiseid.

Kujundus

Garderoobi sisustuse juures on oluline funktsionaalsus. Projekti koostamisel küsi kindlasti abi meilt. Kapi välisilme on aga maitse küsimus ja siinkohal on ekspert tellija. Tänu koostööle erinevate tootjatega on meie liuguste materjalivalik pea lõputu. Lisaks laomaterjalidele pakume võimalust komplekteerida liuguks ka individuaalselt eritellimusena. Lai valik annab võimaluse leida sobiv lahendus igale kliendile. Kõiki liugukse erinevaid värvi- ja materjalikombinatsioone pole kahjuks võimalik kauplusesse näidistena välja panna. Et saada aimu, kuidas ühed või teised liuguksed interjööris mõjuvad, tasub kasutada internetiavaruse võimalusi. Pange otsingusse liuguks, liuguksed, garderoob, kapp, interjöör ja saate vastuseks hulgaliselt ideid. Valige välja need mis meeldivad ning tooge oma idee meile.

Igale asjale oma koht

Veel üks oluline ülesanne, enne garderoobi projekti koostamise juurde asumist, on teha nimekiri asjadest, mida kapis soovid hoiustada. Kas kapp on ainult riiete tarvis või on plaan kappi mahutada ka muid esemeid? Mitme kapi puhul tasub grupeerida esemed erinevatesse kappidesse – riidekapp, majapidamistarvete kapp, hoidised, panipaik, tööriistakapp, köögitarvikute kapp jne. Erimõõdus esemete puhul tasub ka nende mõõtmed kirja panna. Kas lisaks garderoobidele on plaanis hoiustada esemeid eraldi kummutites või mahutada kõik garderoobi.

Eelarve

Ei tasu ära unustada ka eelarvet, millega peab kapp valmima. Garderoobide ja kappide erinevate materjalide ja furnituuri hindade erinevus võib olla mitmekordne. Sobivaim lahendus ei pruugi sugugi olla kalleim. Saame pakkuda lahendusi, lähtuvalt teie eelarvest. Mõelge läbi, kui palju soovite kulutada kapi, liuguste või garderoobi valmistamisele ja küsige julgelt pakkumist lähtuvalt teie eelarvest. Liisi järelmaksuga saab soetatud mööbli eest tasuda ka osade kaupa.

Rahuldustpakkuv lahendus valmib alati tellija ja konsultandi koostöös. Mida paremini on tehtud teie eeltöö, seda sujuvamalt läheb garderoobi projekti koostamine ja lõpptulemus täidab teie vajadused maksimaalselt hästi.